Dell Batarya Şoklama

Dell Laptop Batarya Şoklama, Dell Batarya şoklama

Dell Batarya, bilgisayarın şarj olmadığı durumda içerisinde ki pil hücreleri sayesinde bilgisayarı çalıştırmaya yarayan elektronik ve kimyasal bir birleşendir. İçerisinde bir takım piller bulunmaktadır. Pillerin içerisindeki enerji bataryanın toplam enerjisine eşittir. Bataryanın kullanımı içerisinde ki pillerin ömrünü etkilemektedir.

Bataryayı doğru kullanmak bilgisayarlarınızın ömrü için çok önemlidir. Tüketicilerin çoğu bataryayı nasıl kullanacağını bilmez. İlk olarak bataryalarınıza haftada bir kez deşarj ve şarj işlemlerini uygulamalısınız. Böylece bataryalarınızı canlı tutmuş olursunuz. Notebooklarınızı Dell batarya ile kullanmaya özen göstermelisiniz. Şarja takılı cihazlarınız % 100 dolu simgesini gösteriyorsa şarjı çekmelisiniz. Sürekli şarjda tuttuğunuz bataryalarınızın deşarj ve şarj olmasını engellemiş olursunuz.

Notebooklarınızın şarjlarını asla % 0 olmasına izin vermeyiniz. Bu durumlarda hem adaptörlerinizi hem de notebooklarınızı bozmuş olursunuz.  Notebooklarınızın bataryasını teknik servislerden temin etmeniz daha iyi olacaktır. Her bilgisayarın kendine ait bataryası bulunmaktadır. Başka bir cihazın bataryasını aldığınız zaman bilgisayarınıza uysa bile kullanmamanızı öneririz. Ayrıca Dell servislerde batarya değişimi işlemi yapılırken orijinal bataryaların kullanılmasına dikkat etmelisiniz. Bundan dolayı her notebook tamircisine notebooklarınızı yaptırmamalısınız.

Tamir işlemleri de bilgisayarlarınızın için önemlidir. Bilgisayarınızın arızasını giderirlerken başka bir arıza çıkartabilirler. Notebooklarınızın bataryaları her zaman kaliteli olmalıdır. Yoksa bilgisayarlarınız zarar görebilir. Notebookunuz markası ne ise ona göre batarya seçimi yapmalısınız. Çünkü her markanın notebook bataryaları farklılık göstermektedir. Bataryalar bilgisayarların özelliklerine göre tasarlanmıştır. Teknik servislerden ya da internet sitelerinden notebook bataryası alabilirsiniz. Fiyat Aralıklarını Ankara Dell servisimizi arayarak örgene bilirsiniz.

Dell Vostro Laptop Serisi Batarya
Dell Latitude Laptop Serisi
Dell XPS Laptop Serisi
Dell Inspiron Notebook Serisi