Laptop Ekran donması

Laptop bilgisayarımın ekranı donuyor, neden olabilir?

Dizüstü bilgisayarların ekran donmalarının nedeni yazılımsal veya donanımsal olmaktadır, dizüstü bilgisayarlar ekran donması yazılımsal ise bu genelde virüslerden olmaktadır bu durumda bilgisayarınızı virüs taramasından geçirilmeli ve yeni güncellemelerin yüklenmesi gibi işlemleri yapılması gerekmektedir, Eğer bilgisayarınız donanımsal olarak ekranı donuyorsa, Aşırı ısınmaktan kaynaklanıyor olabilir, özellikle bilgisayar işlemci ısı eşik değerleri bulunmaktadır, ortalama bir bilgisayarın eşik değeri 90 ile 100 Derece arasındadır. Eğer bilgisayar veya Notebook bu ısıya ulaşmış ise alt yapısında çalışan bütün programları durdurarak bir nevi kendini korumaya alır.

Bir diğer nedeni ise bilgisayarda bulunan RAM ler ve diğer donanımlardır ekranın donmasına neden olabilir ama bu durumda genelde Notebook ekranda mavi ekran hatasını düşmesine neden olur. Dizüstü bilgisayarların ekranlarına donma nedenleri donanımsal olacağı kadar yazılımsal sorunlardan da kaynaklana bilmektedir, doğru ekran kartı sürücünün yüklenmemesi Chipset driver’larının yükle memesinden dolayı ekranlarda donma ve buna benzer sorunlar çıkabilmektedir.

Gerekli olan tüm bilgiler için lütfen Ankara Dell servisimizi arayınız.

Tag: Dell Notebook Ekranı donuyor  Dell Notebook Ekran Mavi oluyor  Notebook öok yavaşlıyor   bilgisayar neden donar çözümü   laptop donma sorunu çözümü   bilgisayarım donuyor windows 7   ekran donması nasıl çözülür   bilgisayar donuyor windows 10   donan laptop nasıl kapatılır   laptop dondu kapanmıyor   bilgisayar kitleniyor