Laptop ve Bilgisayarların ısınması

Dizüstü bilgisayarın ısınma sorunu nasıl çözülür?

Laptop ve Bilgisayarlarda ısınma nedenlerini ikiye ayıra biliriz, Biri Yazılımsan Sorunları diyeri ise Donanımsal sorunlar. Dizüstü bilgisayarınızın ısınma sorunu yazılımsal olarak kaynaklanıyorsa bilgisayarın diskini birleştirmek ve güncel driverlarını indirerek yüklemelidir.  Ama sorun donanımdan kaynaklanıyorsa fan ve işlemci macunu gibi bu durumda yapılması gereken kanın temizlenmesi ve işlemci mezunlarının ekran kartı macunlarını yenilenmesidir.  Laptoplarda Notebook'larda fan temizliği ve Termal macunları yenilenmesi kullanıcılar tarafından yapılabilecek bir işlem değildir bunun için o konuda uzmanlaşmış olan donanımlı bir Dell teknik servise götürerek Notebookların bakımını yaptırmaktır.

Yukarıda yazmış olduğumuz işlemler yapılmış olmasına rağmen Notebook ve Laptoplarımız yine ısınıyor ise elektronik marketlerde satılan Notebookların için tasarlanmış Dell soğutucu fan alıp kullanabiliriz. Burada önemli olan bu Soğutucu standı almada Maya kullanmadan önce Notebook fan ve termal macunlarını yenilenmesi ve bakımını yapılması şarttır, yapılmaması durumunda bu alacağın soğutucu fan standının hiçbir önemi kalmayacaktır.

Laptop bilgisayarlarda soğutmak performans demektir ne kadar soğuktabilirsek bilgisayarımız o kadar rahat çalışacaktır, ısınması ise tam aksine performans kaybı demektir bir bilgisayar veya Laptop ne kadar çok ısınıyorsa bir o kadar yavaş çalışıyor demektir. Gerekli olan tüm bilgiler için lütfen Ankara Dell servisimizi arayınız.

Tag; laptop çok ısınıyor   laptop çok ısınıyor ve kapanıyor  laptop çok ısınıyor ve kasıyor  laptop çok ısınıyor ne yapabilirim  masaüstü bilgisayarım çok ısınıyor  masaüstü bilgisayar ısınma sorunu  Dell laptop ısınma sorunu çözümü  Dell laptop çok ısınıyor