Notebookların ısınma nedeni

Notebook ve laptop ların birkaç nedeni vardır Notebookların soğutma sistemlerini ufak bir elektrik süpürgesine benzetebiliriz, notebook panel kasasında bulunan bir veya iki tane soğutucu fan mevcuttur notebook çalışırken bu fanlarda sürekli çalışmaktadır, Bu sayede işlemci ve ekran kartını sürekli soğutarak belli bir derecede kalmasını sağlamaktadırlar Bu sayede notebook düzenli olarak çalışmaktadırlar. Bu soğutma işlemini gerçekleştirelim yanına Notebook işlemci ve ekran kartının aşırı ısınmasından dolayı bilgisayarınızda aşırı derecede yavaşlama kasma kapanma kilitlenme ve buna benzer sorunlar yapmaya başlayacaktır.

Bakımı yapılmayan veya Soğutma sisteminde sorunu olan Notebookları kullanmaya devam ettiğiniz takdirde yakın bir süreç içerisinde işlemci veya ekran kartına zarar verecektir, Notebookların büyük bir bölümü böyle bir durumda ekran kartını bozmaktadır ekran kartı bozulduğunda Notebook'larda görüntü kalitesi bozulmakta bazı durumlarda Görüntü hiç olmamaktadır.

Aşırı ısınan Notebooklara ne yapmalı
Burada yapılması gereken düzenli olarak işi bilen donanımlı bir Dell teknik servise götürerek rutin bakımının yaptırılmasıdır. Peki bu süre ortalama ne kadardır Burada en büyük faktör bilgisayarların kullandığımız ortamı ne kadar temiz olduğu ile ilgilidir. Eğer bilgisayarınızda ev ortamında kullanıyorsanız ortalama bakım süreci bir yıldır, evde değil de iş yerinde veya buna benzer bir yerde kullanıyorsanız ortalama bakım süreci 6 ayda birdir. Gerekli olan tüm bilgiler için lütfen Ankara Dell servisimizi arayınız.

Tag: laptop çok ısınıyor > dell bilgisayar ısınma sorunu > dell inspiron n5110 ısınma sorunu > dell inspiron n5110 sökme > dell inspiron n4050 ısınma sorunu > dell inspiron n5110 fan > dell inspiron 15 sökme > dell inspiron n5010 fan >