Dell Şarj adaptörü alırken dikkat etmemiz gereken hususlar

Kullanmakta olduğunuz laptop için şarj adaptörü almak istiyorsanız önceliğiniz orijinal olmasına dikkat etmeniz orijinal şarj adaptörünün çok pahalı olduğunu düşünüyor ve muadil bir adaptör almak istiyorsanız burada dikkat etmemiz gereken bu adaptörü bedelli güvenlik sertifikalarına sahip markası olan bir Dell şarj adaptörü olmasını dikkat ediniz piyasada oldukça kalitesiz ve hiçbir belgesi olmayan markası bile olmayan birçok adaptör satılmaktadır bu adaptörleri bırakın Laptopu çalıştırmasını sizlere ve kullanmakta olduğumuz laptopa zarar vereceğini unutmayınız.

Dell Şarj adaptörü

Öncelikle kullanmakta olduğumuz laptopun hangi adaptörü kullandığın iyi bilmemiz gerekmektedir burada önemli olan şarj adaptörün voltajı ve amperidir. Dell laptopların geneli 19.5 volt 4,62a ve 19,5 volt 3,34 amper şarj adaptörü kullanmaktadır burada önemli olan voltajın birebir tutmasıdır, düşük veya yüksek voltajlı adaptörler Bilgisayarınızı O an için çalıştırabilir ama kullanım süreci içerisinde muhakkak laptopa hasar verir Bu hasar genellikle anakartın yanmasıyla neticelenir, Bundan dolayı şarj adaptörü alırken voltajların ve amperlerin aynı olduğundan emin olun.

Birçok kullanıcının yaptığı bir başka laptop adaptörünü kendi Laptopınızda kullanmayınız, gerek soket yapısı gerekse voltajları uyumsuzluğundan dolayı bu yabancı adaptör laptopa zarar verecektir, laptopınızı çalıştırması sizi yanıltmasın. Gerekli bilgi için Ankara Dell servisini arayınız

Laptop adaptörü alırken nelere dikkat etmeliyim?    Şarj aleti alırken dikkat edilmesi gerekenler