Dell Chip Değişimi

Dell Chip Değişimi Dell Laptop Ekran Kartı Chip Değişimi Dell Notebook Ekran Kartı Chip Değişimi Dell Anakart Chip Değişimi Dell Grafik Kartı Chip Değişimi firmamızda garantili olarak yapılmaktadır. Dell Laptop Masaüstü bilgisayar, Dell Notebook ve tablet bilgisayarların Anakart ve Ekran kartı üzerinde bulunan sökmesi ve takmazı çok özel Chipler bilgisayar kontrollü cihazlarımızda garantili olarak değişimlerini yapmaktayız.

Dell Chip DeğişimiDell Laptop Kuzey ve Güney Köprüsü

Dell Laptop kuzey ve güney köprüsü, bilgisayarın farklı özelliklerini kontrol eden mekanizmadır. Genellikle ana kart üzerimde bulunurlar. Ekran kartının takıldığı portu, CPU (mikroişlemci) ve RAM (bellek birimi) kuzey köprüsünün kontrolüne girer. Güney köprüsü ise USB gibi bilgisayarın diğer birimlerini kontrol eder.

Ana kartta 2 tane çip bulunmaktadır. Kuzey köprüsü işlemciye yakın olan köprüdür ve üzerinde soğutucu bulunur. Güney köprüsü ise çevre birimlerini denetlediğinden, çevre birimlerinin olduğu bölüme yakındır. Kuzey ve köprülerinin ısınmalarına dikkat edilmeli, ısınmaları engellenmelidir. Dell laptop kuzey ve güney köprüsü üzerinde aktif ya da pasif fanlar bulunabilmektedir. Bu fanlar kontrol edilmeli, gerektiğinde temizliği yapılmalıdır. Bu yönden kuzey ve güney köprüleri işlemciye benzemektedir.

Chipset (Yonga seti) bilgisayarın ana karttaki tüm arabirimleri yöneten işlemci çeşididir. Aynı zamanda birimler arasında veri akışı da sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile yeni sistem chipsetler üretilmekte, bununla maliyeti düşürmek amaçlanmaktadır. Yeni sistemde, birçok yonganın bilgisayarın bütün sistemlerini kontrol etmesinden vaz geçilmiştir, sistem tek bir yonga setinin aynı işi yapacağı şekilde tasarlanmıştır. Böylece hem maliyet düşürülmüş, hem de tasarıma basitlik katılmıştır.

Dell laptop chip değişimi, Dell notebook ekran kartı chip değişimi ve tamiri, Dell chip değişimi, Dell chip tamiri, Ankara Dell ekran kartı chip değişimi, video chip değişimi